Spoločnosť Andyho Warhola v Medzilaborciach

Stretnutia v klube s Jozefom Kudzejom

V priestoroch Art Café  Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach sa v stredu 11. februára 2015 uskutočnilo ďalšie zo stretnutí so zaujímavými ľuďmi nášho regiónu. Pozvanie prijal pán Jozef Kudzej z Ňagova.

Čítať celý článok...
 
Rok 2014 v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach  ponúka tri stále expozície. Prvú tvoria práce Andyho najstaršieho brata Paula Warholu a jeho syna Jamesa.  Koncepčne na túto expozíciu nadväzuje expozícia o pôvode Andyho Warhola, ktorej obsahom sú dokumenty, artefakty prevažne zapožičané od jeho rodinných príslušníkov. Hlavná a najobsiahlejšia expozičná časť múzea zahŕňa stálu expozíciu diel Andyho Warhola. Pozostáva z obrazov zapožičaných od Nadácie Andyho Warhola pre vizuálne umenie v New Yorku, súkromných zberateľov, ale aj z diel, ktoré sú majetkom múzea. Expozícia je koncepčne vypracovaná tak, aby v nej boli obsiahnuté všetky dôležité tvorivé obdobia umelca, vrátane jeho dominantných výtvarných tém.

Čítať celý článok...
 
Pozvánka na Stretnutia v klube s Jozefom Kudzejom

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola a Spoločnosť Andyho Warhola v Medzilaborciach pozývajú na "Stretnutia v klube" s pánom Jozefom Kudzejom.

Čítať celý článok...
 
Inaugurácia nových prírastkov zbierkového fondu múzea
Čítať celý článok...
 
Mail-art a deti

V našom múzeu sme koncom októbra sprístupnili výstavu „Homage to Cavellini“. Dôkazom, že téma mail-artu  nie  je vzdialená ani deťom, je výtvarná dielňa inšpirovaná  filozofiou a tvorbou Cavelliniho a ostatných mail-artistov. Žiaci tretieho ročníka zo ZŠ Komenského v Medzilaborciach si vyskúšali, aké to je vytvoriť vlastnú originálnu pohľadnicu s využitím kombinovania výtvarných techník.

Čítať celý článok...
 
Homage to G. A. Cavellini

Od  23. 10. 2014, v deň, keď uplynulo 24 rokov od smrti zakladateľa autohistoricizmu, konceptuálneho umenia  a čelného predstaviteľa mail-artu Guglielma Achille Cavelliniho, je v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach sprístupnená medzinárodná výstava  "HOMAGE TO G. A. CAVELLINI".

Mail-art je spôsob komunikácie. Znamená vysielanie informácií jednej alebo mnohým osobám, známym alebo neznámym ľuďom, adresátom. Mail-art sa zrodil z opozície voči klasickým umeleckým školám, ktoré vytláčajú umelecké hľadanie. Mail-art sa neustále mení a vyvíja. Deje sa tak cez spoluprácu tisícov umelcov, ktorí z mail-artu urobili nový umelecký, kultúrny a spoločenský svet. Navzájom spolu komunikujú a spolupracujú. K najznámejším nasledovníkom a pokračovateľom Cavelliniho je Fausto Paci, Ray Johnson, Christo, Karpow, Stanislav Tropp, Ryosuke Cohen, Clemente Padin, Mark Pawson, Milan Knížák, Michal Bycko, Jaroslav Supek, Andrej Tišma.

V priebehu predchádzajúceho mesiaca reagovalo na výzvu hlavného kurátora múzea pána Michala Bycka, PhD. viacero umelcov, ktorí zaslali svoje mail-artové práce. Klasickou poštou bolo doručených 22 prác, ostatní použili novodobé médium – internet a e-mail. Celkovo vystavujeme práce od 101 známych a menej známych autorov a jedného anonyma.

V najbližších mesiacoch si môžete pozrieť inštaláciu mail-artu venovanú umelcovej pamiatke v priestoroch MMUAW. Zároveň pripravujeme sprievodné výtvarné aktivity pre žiakov a študentov inšpirované práve touto výstavou.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>