Akcie
Homage to G. A. Cavellini

Od  23. 10. 2014, v deň, keď uplynulo 24 rokov od smrti zakladateľa autohistoricizmu, konceptuálneho umenia  a čelného predstaviteľa mail-artu Guglielma Achille Cavelliniho, je v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach sprístupnená medzinárodná výstava  "HOMAGE TO G. A. CAVELLINI".

Mail-art je spôsob komunikácie. Znamená vysielanie informácií jednej alebo mnohým osobám, známym alebo neznámym ľuďom, adresátom. Mail-art sa zrodil z opozície voči klasickým umeleckým školám, ktoré vytláčajú umelecké hľadanie. Mail-art sa neustále mení a vyvíja. Deje sa tak cez spoluprácu tisícov umelcov, ktorí z mail-artu urobili nový umelecký, kultúrny a spoločenský svet. Navzájom spolu komunikujú a spolupracujú. K najznámejším nasledovníkom a pokračovateľom Cavelliniho je Fausto Paci, Ray Johnson, Christo, Karpow, Stanislav Tropp, Ryosuke Cohen, Clemente Padin, Mark Pawson, Milan Knížák, Michal Bycko, Jaroslav Supek, Andrej Tišma.

V priebehu predchádzajúceho mesiaca reagovalo na výzvu hlavného kurátora múzea pána Michala Bycka, PhD. viacero umelcov, ktorí zaslali svoje mail-artové práce. Klasickou poštou bolo doručených 22 prác, ostatní použili novodobé médium – internet a e-mail. Celkovo vystavujeme práce od 101 známych a menej známych autorov a jedného anonyma.

V najbližších mesiacoch si môžete pozrieť inštaláciu mail-artu venovanú umelcovej pamiatke v priestoroch MMUAW. Zároveň pripravujeme sprievodné výtvarné aktivity pre žiakov a študentov inšpirované práve touto výstavou.

Čítať celý článok...
 
Cavellini 1914-2014
Čítať celý článok...
 
Martin Cubjak o Poppy

Mgr. Martin Cubjak na finisáži výstavy POP ART vs. STREET ART v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach hovorí o Poppy a street-arte.

Čítať celý článok...
 
Finisáž výstavy POST POP ART vs. STREET ART

V piatok 12. septembra 2014 prebehlo ukončenie  – finisáž výstavy  POST POP ART vs. STREET ART trojice umelcov  Jitka Kopejtková – Poppy - Daniel Brogyányi.

Čítať celý článok...
 
Leto 2014 v MMUAW
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 8 z 38