Spoločnosť Andyho Warhola v Medzilaborciach

Spraypaiting ANDY´S T-shirt - výtvarná dielňa

Spraypaiting ANDY´S T-shirt - výtvarná dielňa

Čítať celý článok...
 
Každý chce tričko s Andym...

Počas letných prázdninových dní sa môžu návštevníci Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach zapojiť aj do výtvarných dielní, ktoré pre nich pripravujú pracovníci múzea. Hlavne deti si môžu v ateliéri múzea  vyskúšať rôzne výtvarné techniky – maľbu, kresbu, prácu s hlinou, odtláčanie.

Najväčší ohlas však získava možnosť vytvoriť si sprejom obrázok na vlastné tričko. Návštevník múzea sa na chvíľu mení tak trochu na dizajnéra, vyberá si motív a farby. K dispozícii sú šablóny s portrétmi Andyho Warhola, prípadne s osobnosťami, ktoré nájdete v jeho tvorbe: Marilyn Monroe, James Dean, Albert Einstein.

Naposledy v stredu 9. 7. 2014  túto možnosť využili deti, ktoré sú v dennom letnom tábore Centra voľného času v Medzilaborciach. Mali možnosť vysprejovať si „warholovský“ motív na tričko. Po príprave trička, prichytení šablóny a výbere farby už mohli sprejovať v areáli pred múzeom. S výsledkom boli všetci spokojní, tešilo ich to o to viac, že všetko zvládli sami s menšou pomocou a radami od Miroslava Sirika, pracovníka MMUAW. Najviac zaujali šablóny s portrétom Andyho Warhola.

Ak aj vy máte záujem o vytvorenie originálneho trička pomocou šablón a farby, máte možnosť vo štvrtok 17. 7. 2014. Bude vám k dispozícii všetko, čo k tomu potrebujete. Prineste si však vlastné tričko, odporúčame svetlé farby.

Čítať celý článok...
 
POST POP ART vs. STREET ART

V piatok 20. 6. 2014 sa konala v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach vernisáž výstavy  pod názvom POST POP ART vs. STREET ART. Vo výstavných priestoroch múzea sa stretla zaujímavá trojica umelcov Jitka Kopejtková, Poppy a  Daniel Brogyányi.

Výstavu si môžete pozrieť v našom múzeu do polovice septembra.

Čítať celý článok...
 
Leto 2014

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola Vás pozýva na "Leto 2014".

Čítať celý článok...
 
POST POP ART vs. STREET ART

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola a Cabeza Art - member of the Andy Warhol Society v Medzilaborciach Vás pozývajú 20. júna 2014 /piatok/ o 14.00 hod. na vernisáž výstavy diel Jitky Kopejtkovej a Daniela Brogyányiho.

Čítať celý článok...
 
Noc múzeí a galérií

Noc múzeí a galérií.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>