Na trhu nájdete rôzne typy záhradných domčekov, veľkostí aj druhov. Každý majiteľ má inú predstavu o tom, ako bude jeho záhradný domček vyzerať a aké bude jeho využitie. Základné záhradné domčeky na náradie vám poslúžie najmä na praktické uskladnenie náradia, záhradnej techniky či sezónnych potrieb. Najčastejšie sú vyrobené z dreva alebo veľmi žiadané sú plechové domčeky. Ak túžite spojiť príjemné s užitočným, potom je pre vás ideálne riešenie záhradné domčeky s altánkom či terasou. Okrem priestoru na uskladnenie sezónnych či záhradných potrieb, môže slúžiť aj ako obytná miestnosť a ponúknuť miesto na prespatie a oddych s priateľmi.
Potrebujete stavebné povolenie na záhradný domček?
Pri výbere záhradného domčeka na náradie by ste v prvom rade mali pozrieť orientáciu a veľkosť vášho pozemku, aby ste si vedeli vybrať vhodnú veľkosť záhradného domčeka a vymyslieť jeho umiestnenie na pozemku. Niektorí túžia po malom domčeku na náradie a iní sa už tešia na záhradný domček, ktorý im nahradí letné sídlo. Na stavbu záhradného domčeka nemusíte vybavovať stavebné povolenie. Čo by ste však mali dodržať je zákonom stanovená minimálna vzdialenosť od susedného pozemku 2 m. So skutočnosťou, že na svoj pozemok chcete umiestniť záhradný domček na náradie by ste vopred mali oboznámiť aj svojich susedov.
Stavba záhradného domčeka
Záhradný domček na náradie sa osádza na základ, poväčšine betónovú dosku, zámkovú dlažbu alebo samostatný rošt. Netreba zabúdať na to, že poklad by mal byť pevný a rovný a mal byť vyčnievať o 10 až 20 cm nad úroveň okolitého terénu. Práve to, ako je vytvorený základ môže v budúcnosti ovplyvniť celkovú životnosť záhradného domčeka na náradie. Do stavby záhradného domčeka by ste sa nemali púšťať svojpomocne a nechať to na profesionálov. Ak hľadáte záhradný domček do svojej záhrady, nechajte si poradiť od odborníkov. Poradia s výberom, navrhnú riešenie a dotiahnu všetko až k samotnej realizácií. Nájdete ich na webovej stránke https://www.e-domceky.sk/.