Ako vám dokážu kuchynské utierky uľahčiť prípravu na Veľkú noc?

Ako vám dokážu kuchynské utierky uľahčiť prípravu na Veľkú noc?

Všetci určite dobre poznáte to, ako dokážu človeka vyčerpať prípravy na sviatky, akými je aj Veľká noc. Varenie, pečenie, príprava slávnostného stola, to všetko si vyžaduje dôkladnú prípravu a systematický postup. Nakoniec sa však celá rodina, priatelia či známi stretnú pri jednom stole a spoločne si užívajú chvíle strávené spolu. Vráťme sa však ale ku samotným prípravám. Pri varení či pečení sa nám často stane, že sa nechtiac niečo vyleje alebo vysype. V takomto prípade jednoznačne siahneme po kuchynských utierkach. Vedeli ste ale o tom, že kuchynské utierky nám dokážu uľahčiť prácu v kuchyni ešte oveľa viac?

Látkové kuchynské utierky používajte iba na utieranie riadu

Látkové kuchynské utierky

Utieranie riadu s kuchynskými utierkami

Možno máte tendenciu utierať do látkových kuchynských utierok všetko, čo vám príde pod ruku. To je ale chyba, pretože vlhké prostredie je ideálne na šírenie rôznych baktérií. Keď látkovými kuchynskými utierkami utriete napríklad zaprášený kuchynský stôl a potom sa pustíte do utierania riadu, všetky baktérie zo stola prenesiete priamo na riad, na ktorom potom podávate jedlo. Vyhraďte si vždy jednu utierku, ktorá bude určená iba na riad a ďalšie, do ktorých môžete utrieť aj veci, ktoré nepôjdu tak ľahko vyprať. Ak vám majú látkové kuchynské utierky čo najviac uľahčiť prácu, musia byť vyrobené z bavlny alebo iného materiálu s veľmi dobrou sacou schopnosťou. Navyše to nie je len taký hocijaký pomocník. Vďaka rôznym tematickým motívom vám dokážu príjemne zútulniť kuchyňu.

Papierové kuchynské utierky využijete aj pri príprave chutných pokrmov

Veľká noc je sviatok, kedy si určite neodopierame svoje obľúbené jedlá. Často medzi ne patria údeniny a vyprážané chuťovky. Vedeli ste o tom, že papierové kuchynské utierky môžu byť skvelým pomocníkom práve pri vyprážaní? Svoje obľúbené rezne či iné vyprážané jedlo ihneď po vytiahnutí z horúceho oleja položte na papierové kuchynské utierky. Tie vysajú všetok prebytočný olej, ktorý nechceme konzumovať. Umyté lístky šalátu či inej zeleniny poukladajte na vystreté papierové utierky. Dokážu ich totiž efektívne zbaviť vody a vlhkosti. Siahnite po nich tiež vždy, keď sa vám stane nečakaná nehoda nielen v kuchyni, ale v celej domácnosti.

Presvedčte sa sami, že kuchynské utierky sú nenahraditeľným domácim pomocník. Kliknite na stránku https://www.tvojeharmony.sk/ a prezrite si náš sortiment tých najkvalitnejších produktov.