Fasádne obklady s imitáciou dreva – to pravé pre dokonalý dizajn a zateplenie vašej nehnuteľnosti

Fasádne obklady s imitáciou dreva – to pravé pre dokonalý dizajn a zateplenie vašej nehnuteľnosti

Uvažujete o zateplení domu a neviete aký materiál použiť? Čo napríklad fasadne obklady imitacia dreva. Drevo je krásny a trvácny materiál. Je použiteľný na akýkoľvek objekt. Je krásne samotné ale aj v kombinácii s omietkou či kovom. Dá sa farebne doladiť ku streche, oknám, vonkajším žalúziám, dverám alebo garážovej bráne. Je to však aj materiál, o ktorý je potrebné sa pravidelne starať. Brúsiť ho, lakovať, natierať alebo moriť. Fasádne obklady imitácia dreva sú dokonalou náhradou za drevo. Sú odolné voči prachu, peľu či nečistotám, výborne tesnia, sú bezúdržbové, je možné ich zakúpiť v rôznych farbách s kresbou dreva. Sú odolné voči slnku, majú dlhodobo stále farby. Tieto obklady sú ideálnym riešením na fasádu ktoréhokoľvek objektu. Každá nehnuteľnosť vďaka nim bude vyzerať honosne, krásne aj moderne.

Inštalácia fasádnych obkladov s imitáciou dreva

Fasadne obklady imitacia dreva
Výhody fasádnych obkladov s imitáciou dreva

Fasádne obklady s imitáciou dreva sa inštalujú na podkladovú konštrukciu vďaka montážnym klipom a skrutkám. Fasádne dosky je možné inštalovať vertikálne alebo horizontálne. Konštrukcia na ktorú sa obklad inštaluje môže byť hliníková alebo drevená. Cenovo obidve vyjdu takmer rovnako, s tým rozdielom, že drevenú je potrebné po určitom čase vymeniť. Hliníková konštrukcia je trvácna. Súčasťou riešenia fasádnych obkladov je aj zateplenie. V tomto prípade sa neodporúča použiť polystyrén ale radšej sklenené vlákna. Majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti a zároveň aj akustické vlastnosti – dokonale pohlcujú hluk. Dobre sa s nimi manipuluje, majú dlhú životnosť a sú nezávadné. Fasádny obklad má dlhú záručnú dobu, je odolný voči škvrnám, mechanickým poškodeniam a nevyžaduje žiadnu údržbu. Na miestach, kde je obmývaný dažďom je prakticky samočistiaci, na iných miestach stačí jemné utretie a jeho pôvodná krása je späť.

Odborná firma na inštaláciu obkladov

Fasádne obklady s imitáciou dreva vám namontuje odborná firma po dohode presného termínu a výbere farebného odtieňa a typu fasády. Obklad je možné inštalovať len zónovo na okrasu a dotvorenie dizajnu alebo na celú nehnuteľnosť. Pre viac informácií o montáži, cenovej ponuke, obhliadke nehnuteľnosti sa dozviete po navštívení nasledujúcej internetovej stránky: https://www.krasna-fasada.sk/.