Pracovné montérky musia byť pohodlné i funkčné

Pracovné montérky musia byť pohodlné i funkčné

Existujú zamestnania a činnosti, pri ktorých je nosenie pracovného odevu doslova nevyhnutnosťou. Povaha pracovného oblečenia samozrejme závisí od toho, aký druh práce vykonávate. Pokiaľ pracujete ako cestár a ste na vzduchu za každého počasia, pravdepodobne si vaša práca vyžaduje odolný pracovný odev, ktorý vás dokáže ochrániť aj pred nepriazňami počasia. Pokiaľ svoju prácu vykonávate v suchom a pomerne teplom prostredí, bavlnený pracovný odev bude pre vás to pravé. Základom takéhoto odevu sú monterky. Tých je však na trhu pomerne dosť a vyznať sa v nich môže dať zabrať. Tak sa poďme spoločne pozrieť, z čoho je možné vyberať. 

Zvážte charakter práce

Montérky ako súčasť práce
Charakter práce a výber montérok

Presne to je to najdôležitejšie kritérium pri zvažovaní výberu montérok. Ak si myslíte, že vybrať tie správne je jednoduché, pri návšteve kamennej predajne s pracovnými odevmi sa presvedčíte o opaku. Tu je teda potrebné zodpovedať si na niekoľko dôležitých otázok. Ide napríklad o to, ako veľmi sa potrebujete pri práci hýbať, či pracujete s chemikáliami a horľavinami alebo napríklad to, či pracujete v teplom alebo chladnom prostredí. Práve odpovede na tieto otázky dokážu spoľahlivo určiť, aký typ montérok bude pre vás ideálny. Uvedieme príklad. Ak pracujete vo firme, kde sa vyrábajú chladené či mrazené výrobky a pohybujete v týchto priestoroch počas celej vašej pracovnej doby, v bežných montérkach by vám bola veľká zima. Budete teda hľadať zateplené pracovné nohavice, ktoré sa budú príjemne nosiť a nebudú vás obmedzovať v pohybe pri práci. 

Montérky na traky či do pása?

Aj v tomto smere ide hlavne o to, aký druh práce budete vykonávať. Tie na traky sú veľmi praktické a dá sa povedať, že aj žiadanejšie ako tie do pása. V oblasti hrude totiž býva ešte našité vrecko, ktoré je veľmi praktické a oceníte ho najmä vtedy, keď pri práci potrebujete množstvo menších nástrojov. Dajú sa pokojne schovať do vrecka či iných „úložných priestorov“ v rámci montérok. Všetko záleží od toho, aké máte požiadavky, v čom sa cítite pohodlne a aký druh práce v nich budete vykonávať. Hľadáte ideálne montérky, ktoré by mali spĺňať všetky vaše požiadavky? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://www.ardonsk.sk/ a určite si vyberiete.