Strihanie psov – ako ho zvládnuť rýchlo a bezbolestne?

Strihanie psov – ako ho zvládnuť rýchlo a bezbolestne?

Mať doma psíka je snom mnohých ľudí. Pes si však vyžaduje tak pozornosť, ako aj starostlivosť. Od toho, aké plemeno psa máte doma sa odvíja aj následná starostlivosť oňho. Niektoré plemená psov si vyžadujú starostlivosti menej, o iných vzhľad sa musíte starať každý deň. Z času na čas váš pes jednoducho potrebuje ostrihať. Ak máte z tejto činnosti nočnú moru, strihanie psov Bratislava vám pomôže zvládnuť aj tento problém!

Prečo by sme mali psov pravidelne strihať?

Strihanie psov Bratislava pre malé aj veľké psy

Strihanie psov v Bratislave

Každé plemeno psa je niečim charakteristické. To isté platí aj ich srsti. Niektoré plemená majú srsť jemnejšiu, iné zase hrubšiu. Čím je srsť výnimočnejšia, o to ťažšia je aj starostlivosť o ňu. Pravidelné strihanie vášmu psovi prináša viacero plusov. Medzi najväčšie patrí:

Zamedzenie vzniku kožných problémov – aj u psov sa z času na čas objavia zdravotné problémy. Medzi veľmi rozšírenú kategóriu patria kožné problémy, ktoré sa prejavujú nielen neustálym svrbením, ale aj suchou kožou či výskytom rôznych parazitov. Pes by mal mať srsť primerane upravenú. Neviete, aká je jej optimálna dĺžka? Strihanie psov Bratislava vám poradí!

Vzhľad – určite ste aj vy na ulici už stretli psa, ktorý bol neupravený. Príliš dlhá srsť, dlhé pazúry či nečistoty – to všetko sa podpísalo na vašom dojme zo psa. Ak chcete, aby váš psík vyzeral pekne a upravene, dbajte na jeho pravidelné strihanie. Strihanie psov je dôležité, a to v každom ročnom období. Ak chcete, aby váš psík ľahšie zvládal extrémne horúčavy, mal by mať počas letných mesiacov kratšiu srsť. V zime sa zase odporúča nechať mu srsť čo najhrubšiu, nakoľko ochraňuje voči chladu.

Oddych – aj váš psík si zaslúži oddych a starostlivosť. Ak mu chcete dopriať zaslúžený oddych, nechajte ho ostrihať pod vedením šikovných rúk. Odvďačí sa vám za to tým, že sa z neho stane fešák, ktorý zaujme všetkých vo svojom okolí.

Základná starostlivosť o psa – je strihanie psov naozaj dôležité?

Aj váš pes si zaslúži pravidelnú starostlivosť. Je len a len na vás, či sa rozhodnete ho zveriť do rúk skúseným odborníkom, alebo sa rozhodnete pre strihanie v pokoji domova. Strihanie psov by sa jednoducho nemalo odkladať. Ak chcete, aby bol váš pes zdravý a cítil sa príjemne, doprajte mu to. Budete mať doma nielen pekného a upraveného, ale hlavne šťastného psa.