Viete si vybrať tie správne obliečky na posteľ?

Viete si vybrať tie správne obliečky na posteľ?

Na to, aby sme sa kvalitne vyspali, potrebujeme viac, ako si myslíme. Niekto dokáže zaspať hocikde a v akejkoľvek polohe. Iní zase potrebujú ideálne podmienky. Či už patríte do prvej ale druhej kategórie ľudí, vedzte, že svoj spánok môžete skvalitniť napríklad aj prostredníctvom posteľného prádla. Kvalitné obliečky na postel by ste mali rozoznať už na prvý dotyk. Mali by byť totiž príjemné, dostatočne hrubé a samozrejme vizuálne podľa vašich predstáv. Trh je však celkom široký a výber môže byť niekedy problém. My vám však poradíme, ako vybrať presne to, po čom túžite. 

Aké kritériá by mali spĺňať kvalitné obliečky na posteľ?

Obliečky na postel, perinu aj vankúše
Kritéria výberu obliečok na posteľ

V úvode sme už tak trochu načrtli, čo je pri výbere dôležité. Ide hlavne o materiál. Určite nekupujte nič, v čom je pridané umelé vlákno. Posteľné prádlo by malo byť čisto prírodná záležitosť, a tak si naozaj dajte záležať na kvalite. Príliš lacné obliečky na posteľ spravidla bývajú s prímesou polyesteru či iných umelých materiálov, ktoré rozhodne do postele nepatria v nijakej podobe. Ak si teda chcete byť istý, že siahate po tom, čo je správne, čítajte zloženie. Ľudia väčšinou siahajú po bavlnených posteľných obliečkach, pretože sú príjemné na telo počas každého ročného obdobia. Saténové obliečky na posteľ rozhodne viac oceníte v lete, pretože dokážu krásne chladiť. Flanelové, naopak, v zime. Sú o niečo hrubšie, a tak sa vám počas chladných mesiacov bude pod nimi spať naozaj luxusne. Všetko však závisí od vášho vkusu a od toho, čo preferujete. 

Obliečky na posteľ z hladkej bavlny sú jednotkou na trhu

Ide o obliečky, ktoré sa v našich spálňach vyskytujú najčastejšie. Nie je bavlna ako bavlna a rozhodne to platí aj pri obliečkach na posteľ. Bavlna určená na posteľnú bielizeň je husto tkaná a má takzvanú plátnovú väzbu. Hustota látky sa zvyčajne vyjadruje v gramoch na meter štvorcový. Štandardom je v tomto prípade hustota 120 až 150 gramov na jeden meter štvorcový. Pokiaľ uvidíte menšiu hustotu, obliečky radšej nekupujte. Pred samotnou kúpou takisto nezabudnite skontrolovať rozmer vašich obliečok na posteľ. Mali by byť v rovnakej veľkosti ako vaše periny. Hľadáte ideálnu posteľnú bielizeň? Nájdete ju na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.