Brankárska výstroj predchádza vzniku zranení

Brankárska výstroj predchádza vzniku zranení

Hokej je obľúbený šport, ktorý sa hrá na ľadovej ploche. Hokejový tím tvoria hráči a 1 brankár, ktorého úlohou je zabrániť strele gólu. V minulosti pozíciu brankára zastupoval hráč, ktorý bol najbližšie pri bráne, ale zmenou štýlu došlo k vytvoreniu brankárskej funkcie. Dnes sú brankári neodmysliteľnou súčasťou hry hokeja. Úspech, či neúspech celého tímu závisí z veľkej miery práve od brankára. Hokej je tvrdý kontaktný šport, pri ktorom dochádza k častým zraneniam. Práve brankári sú najzraniteľnejší, preto musia používať brankársku výstroj. Brankárska výstroj je špecifická, mohutnejšia ako hokejová výstroj určená pre hráčov, keďže musí maximálne odolávať súperovým strelám.  

Aké parametre by mala spĺňať brankárska výstroj?

Brankárska výstroj má ochrannú funkciu

Parametre brankárskej výstroje

Žiaľ, mnohí brankári svetovej úrovne vedia svoje o tvrdom štýle hry ľadového hokeja. Viacerí prekonali vážnejšie zranenia, ktoré ich stáli dlhodobú liečbu. Preto je nevyhnutné používať brankársku výstroj, ktorá pomáha predchádzať vážnym zraneniam. Zranenia neprichádzajú len od letiaceho puku. Ostré čepele na korčuliach, pády, vzájomné štuchanie hokejkami, to všetko sú možné príčiny zranení. Pokým hráčov najčastejšie trápi natiahnutie svalstva, spôsobené záťažou pri korčuľovaní, citlivá časť brankárov sú kolená. Na kolená padajú, kľakajú na ne, šmýkajú sa na nich, preto musia byť 100% chránené. Na ochranu kolien slúžia chrániče, ktoré chránia miesto tam, kde sa končia brankárske betóny. Bývajú anatomicky tvarované a dobre prispôsobiteľné. V dnešnej dobe sú vyvinuté tak, aby neobmedzovali šikovnosť a pohyblivosť brankára.  Brankárske betóny musia byť dostatočne tvrdé, čo na jednej strane umožní rýchly odraz puku a na druhej strane spoľahlivo ochránia. Pri výbere zohľadňujeme úroveň a vek brankárov. Veľmi citlivá a zraniteľná časť brankárovho tela je hlava. Na jej ochranu je najvhodnejšia celotvárová maska, ktorá musí byť dobre nasadená a utiahnutá, aby dokonale priliehala k brade a čelu.

Kontrola funkčnosti pred zápasom aj tréningom

Trh ponúka brankársku výstroj pre hráčov rozličných kategórií. Preto sa treba pri kúpe riadiť informáciou o tom, na akej úrovni je hráč, ktorému vyberáme brankársku výstroj. Pred každým zápasom, či tréningom je dôležité brankársku výstroj vizuálne skontrolovať, aby sa odhalili prípadné poškodenia, či nedostatky. Dôsledná kontrola všetkých upínacích mechanizmov a iných častí je nevyhnutná. Pomáha v predchádzaní pred možnými zraneniami.

Spoľahlivý internetový obchod, ktorý disponuje obrovskými skladovými zásobami kvalitnej hokejovej výstroje svetových značiek nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk