Drevené záhradné chatky – miesto na odloženie nevyhnutných vecí pre prácu v záhrade

Drevené záhradné chatky – miesto na odloženie nevyhnutných vecí pre prácu v záhrade

Súčasťou každej záhrady by mala byť aj drevená záhradná chatka. Drevené záhradné chatky pri dome slúžia na odkladanie pracovných pomôcok a náradia, no v záhradkárskych osadách sú oveľa dôležitejšie. Okrem odkladania náradia do záhrady slúžia aj na odloženie prenosného grilu, stoličky, sušenie byliniek a na uskladnenie iných mimoriadne dôležitých vecí. Drevené záhradné chatky môžu mať rôznu veľkosť, podľa účelu využitia a rôznu farbu podľa vkusu majiteľa.

Celkový vzhľad záhradnej chatky

Drevené záhradné chatky majú mnoho výhod
Uvažujete nad drevenými záhradnými chatkami na mieru?

Drevené záhradné chatky môžu byť podľa predstáv klienta skonštruované v rôznej veľkosti. Slúžia na odkladanie nevyhnutného pracovné náradia na záhradu, no môžu mať aj iný účel. V chatke môže byť umiestnená jednoduchá kuchynská linka na prípravu jednoduchých jedál na gril alebo zeleninových šalátov. Môže tu byť samostatný priestor na sušenie byliniek dopestovaných v záhrade alebo aj priestor na príležitostné prenocovanie. Drevené záhradné chatky sú skonštruované z drevenej konštrukcie. Aj obvodové steny sú vyrobené z dreva. Podľa veľkosti chatky je na boku alebo len vo dverách umiestnené malé okno. Podlaha v chatke môže byť hlinená, vysypaná štrkom, alebo tu môžu byť položené dlažobné kocky či zámková dlažba a podobne. Strecha je zvyčajne sedlová s jednoduchou strešnou krytinou. Záhradnú chatku je možné dodať v surovom stave – teda bez povrchovej úpravy dreva. Neskôr si ju nový majiteľ môže natrieť podľa vlastných predstáv a vlastného vkusu.

Výroba drevenej chatky

Drevené záhradné chatky sú nevyhnutnosťou v každej záhrade, kde chýba hospodárska budova alebo humno. Slúži na odkladanie nevyhnutných vecí, oddych, poskytuje tieň v horúcich letných dňoch, miesto na prípravu jednoduchých jedál, sušenie byliniek, odloženie úrody na krátky čas a podobne. Samotnú výrobu chatky prenechajte na profesionálov. Zostroja ju podľa vášho návrhu, v požadovanej veľkosti. Pred tým ako ju postavíte by ste nemali zabudnúť na potrebnú dokumentáciu. V tomto prípade by ste si mali splniť ohlasovaciu povinnosť na príslušnom stavebnom úrade. Ak hľadáte krásnu, funkčnú a kvalitnú drevenú záhradnú chatku, neváhajte navštíviť nasledujúcu internetovú stránku a získate tak viac informácií. Súčasne môžete požiadať aj o vypracovanie cenovej ponuky: https://www.e-chatky.sk/.