Spomaľte, pretože si zarobíte na vážny zdravotný problém

Spomaľte, pretože si zarobíte na vážny zdravotný problém

Niekedy jednoducho život naberá na obrátkach tak, že neviete kde vám hlava stojí, čo máte skôr urobiť aby bolo všetko tak ako má byť, niekedy zas potrebujete aby mal deň tak o 20 hodín viac ako má aby ste všetko, to čo potrebujete stihli. Žiť v takomto stresovom vypätí nie je zdravé a veľa vám o ňom vie povedať práve tetánia. O tom, čo je tetánia a ako s ňou žiť, vám priblížime v tomto článku. 

Neviete čo vám je a lekári sa na vás dívajú ako na blázna? 

Tetánia a spôsoby jej liečby
Ako predísť tetánii?

Máte už určité obdobie také zvláštne, ste malátny, máte kŕče, chytajú vás ataky v podobe dýchavičnosti, strachu, zahmleného videnia a podobne? Niekedy sa cítite ako keby ste išli dostať infarkt? Navštívili ste aj lekára, ale všetky výsledky máte v poriadku a váš lekár sa na vás pozerá ako na blázna pretože vo výsledkoch a vo vyšetreniach, ktoré vám robil nevidí nič, čo by vám mohlo byť? Áno, pravdepodobne vás čakal veľký kolotoč rôznych druhov vyšetrení, ktoré stále neukázali nič a vy ste zdravá, či zdravý aj keď sa tak vôbec necítite. Zoznámte sa s tetániou, tetánia je ochorenie, ktoré nie je vôbec príjemné, dostanete ho ak ste v neustálom kolotoči stresu, nemáte dostatočné voľno pre seba, ak sa stravujete nepravidelne a podobne. Tetánia, aj keď jej príznaky vyzerajú hrozivo, sa dá pekne vyliečiť, len je potrebné z vašej strany aby ste chceli.

Ako žiť s tetániou a ako ju poraziť? 

Život s tetániou nie je jednoduchý, nikdy neviete kedy príde, kedy udrie plnou silou. V prvom rade, ak vám diagnostikovali tetániu, je potrebné aby ste sa prestali neustále naháňať. Ukľudnite sa, spomaľte, uvedomte si, že práca nie je všetko a existujú dôležitejšie hodnoty ako je práca. Nájdite si spôsob, ktorým stres zo seba vytlačíte, napríklad ak je toho na vás dosť, začnite zaraďovať šport do vašich dní, alebo sa stretnite s priateľmi aby ste stres eliminovali. Naučte sa stresové situácie predýchať. Iba takto sa vám bude žiť s tetániou ako tak v pohode a oba takto ju natrvalo porazíte. Ak sa chcete o tetánii dozvedieť viac, obráťte sa na internetové stránky spoločnosti https://hippokrates.sk/