Posilnenie imunity počas zimných mesiacov

Posilnenie imunity počas zimných mesiacov

To, v akom stave sa nachádza naša imunita sa skôr či neskôr odrazí na našom zdraví. Nie každý má to šťastie, že je zdravý počas celého roka. Z toho dôvodu je potrebné imunitu budovať pravidelne. Dá sa to aj prirodzeným spôsobom a prakticky zadarmo! Na posilnenie imunity sú určené viaceré prípravky, a to napríklad formou tabliet alebo ju dokážeme posilniť aj prirodzenou cestou, a to napríklad udržiavaním zdravého životného štýlu.

Vitamíny pre správne fungovanie imunity

Posilnenie imunity s mätou
Bylinkové čaje posilnia imunitu

Existujú viaceré predpoklady, vďaka ktorým bude naša obranyschopnosť fungovať tak, ako má. Základným predpokladom je to, že bude mať naše telo k dispozícií tie správne živiny. A to napríklad správne vitamíny a minerály, ktoré nám pomôžu zabezpečiť správne fungovanie nášho organizmu. Zvýšiť hladinu vitamínov sa dá príjmom správnych potravín. Potraviny nám poskytujú veľké množstvo vitamínov. Za základ správneho fungovania tak samotnej imunity, ako aj trávenia je dostatok vitamínu A, C a E. Ak nám chýba vitamín C, je dobré konzumovať napríklad pomaranče alebo mandarínky, ktoré sú bohaté na tieto látky. Okrem toho tiež tento vitamín nájdeme aj v batátoch alebo v papáji. Prijímať dostatok vitamínu C je dôležité hlavne počas zimných mesiacov, kedy je naša imunita vystavená zvýšenému riziku. Výborným spôsobom je posilnenie imunity pomocou zázvoru, a to nielen v zime. Zázvor je charakteristický tým, že má protizápalové účinky. Znamená to, že je dobrý na zápaly, ktoré vznikajú. Odporúča sa zázvor pripravovať napríklad vo forme čaju. Dobré je tiež do čaju pridať aj kurkumu, med alebo citrón. Ak si takýto nápoj doprajete každé ráno bezprostredne po zobudení, už za pár týždňov uvidíte pozitívne výsledky pre vaše zdravie. Posilniť imunitu dokážete napríklad aj pomocou mäty. Môžete si ju dopriať napríklad tak, že si ju pridáte do jedla alebo si jednoducho uvarte čaj z mäty. Tak, ako v prípade zázvoru, aj v prípade mäty si uvarte čaj s medom a s citrónom.

Silná imunita predstavuje základ zdravia

Základom správne fungujúcej imunity je správne trávenie. To získate tak, že budete dodržiavať zdravý životný štýl, a to jednak tak, že sa budete udržiavať vo forme pomocou cvičenia, ale aj tak, že sa budete starať o to, čo budete prijímať v potrave. Na stránke https://silverdium.sk/ nájdete množstvo informácií o tom, ako prirodzene budovať imunitu.