Kto je proktológ a ako vyzerá vyšetrenie u neho?

Kto je proktológ a ako vyzerá vyšetrenie u neho?

Vyšetrenie u lekára špecialistu sa niekedy môže zdať byť horšie, ako v skutočnosti je. Takisto je to aj s návštevou špecialistu, ktorý sa špecializuje na ochorenie konečníka. Proktológ Bratislava  je teda špecialista na choroby spojené s konečníkom. Veľa ľudí má problém s takýmto intímnym vyšetrením a preto radšej návštevu u proktológa odkladá, a tam potom vzniká problém, najmä s rozšírením ochorenia, ktoré si zvyčajne neskôr vyžaduje dlhodobú liečbu. V tomto článku vám priblížime ako vyzerá návšteva u proktológa.

V prvom kroku vás čaká ústny pohovor – jednoducho sa porozprávate

Proktológ Bratislava je tu pre vás
Vyšetrenie u proktológa v Bratislave nie je bolestivé

Ako sme už v úvode článku spomínali proktológ bratislava je lekár, ktorý sa špecializuje na problémy s konečníkom. Ide o viac druhov ochorenia, ako sú napríklad hemoroidy, análne svrbenie, trhliny, polypy a podobne. Keď sa rozhodnete navštíviť proktológa, v prvom kroku vyšetrenia vás čaká s ním pohovor, kedy sa vás lekár bude pýtať na vaše problémy a teda bude chcieť zistiť v akej intenzite dochádza ku krvácaniu, alebo k iným problémom a podobne. Po takomto pohovore prichádza na rad druhá časť vyšetrenia.

V druhom kroku prichádza samotné vyšetrenie – pohľad a dotyk

Keď má proktológ bratislava už všetky potrebné informácie o vašom zdravotnom probléme, prichádza na rad vyšetrenie, a to najprv pohľadom, kedy lekár sleduje okolie vášho konečníka a následne vyšetrenie dotykom, kedy zachádza priamo do vášho konečníka. Ak vás zaujíma poloha, pri ktorej sa vyšetrenie vykonáva, buď ide o polohu v kľaku a pacienti, ktorí z nejakého dôvodu v tejto polohe byť nemôžu sú vyšetrovaní v ľahu na boku. Čo sa týka vyšetrenie, nemusíte mať vôbec obavy, proktológ bratislava si uvedomuje, že vyšetrenie pre vás nemusí byť príjemné a môže ho sprevádzať ostych, preto je potrebné si vybrať kvalitného lekára, ktorý na vaše pocity bude myslieť a vyšetrenie vykoná tak, aby obidve strany ostali spokojné. Vyšetrenie u proktológa musí byť citlivé a prispôsobené pacientovi, aby nedošlo k zbytočnej traume spojenej s vyšetrením. Ak hľadáte kvalitného proktológa, ktorý má ľudský prístup a dokáže pochopiť váš strach, či ostych, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.proctocare.sk/.