Rekonštrukcia strešnej krytiny – čo všetko obnáša?

Rekonštrukcia strešnej krytiny – čo všetko obnáša?

Je prirodzené, že niektoré časti našich domácnosti podliehajú opotrebeniu a nie je to inak ani v prípade strechy. Aj na strešnej krytine dochádza k rôznym defektom a po určitom čase je potrebné podstúpiť rekonštrukciu strechy. Priemerná životnosť strechy je približne 30 rokov, avšak novodobé metódy pri výrobe strešnej krytiny jej životnosť značne predlžujú. Strešná krytina predstavuje neoddeliteľnú súčasť strechy, ktorá má výrazný vplyv na jej životnosť.

Čo treba vedieť predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie?

Sivá strešná krytina

Pokládka strešnej krytiny

Mnoho ľudí sa rekonštrukcie strechy obáva. Niet sa čomu čudovať – je všeobecne známe, že akýkoľvek zásah do vašej nehnuteľnosti predstavuje nielen nákladnú činnosť, ale budete jej musieť venovať aj dostatok času. Je však potrebné podotknúť, že rekonštrukcia strechy je v porovnaní s klasickou opravou strešných defektov drahšia záležitosť. Existuje však mnoho prípadov, pri ktorých sa pristúpiť len k oprave strechy nevyplatí pristúpiť. Ak sú na vašej streche značné strešné defekty, akými je napríklad zatekanie, pristúpte radšej ku jej kompletnej rekonštrukcii. Často dochádza aj k defektom na strešnej krytine. Ak máte nehnuteľnosť, ktorá sa bola postavená ešte za čias, kedy sa na domoch nerealizovala tepelná izolácia, v súčasnosti sa určite pri rekonštrukcii strechy stretnete aj s touto otázkou, na ktorú si budete musieť odpovedať. Zateplenie je však pre domácnosť dôležité – znižuje vám náklady potrebné na vykurovanie a súčasne zvyšuje celkovú cenu vašej nehnuteľnosti. Ak máte na vašej streche strešnú krytinu, ktorá vykazuje známky opotrebenie, rátajte s tým, že jej výmena je proces, ktorý je finančne nákladnejší. Pri riešení výmeny krytiny budete súčasne riešiť aj otázku, či vymeníte len samotnú strešnú krytinu, alebo vaša strecha podstúpi jej výmenu spolu s poistnou izoláciou, alebo radšej pristúpite k jej zatepleniu či dostavaniu podkrovia. Strešná krytina a rozhodnutie o tom, aká je pre vašu nehnuteľnosť najlepšia, patrí medzi náročné rozhodnutia. Je lepšie sa o tejto problematike poradiť s niekym, kto sa jej rozumie. Na koho sa teda obrátiť?

Na koho sa obrátiť s otázkami o strešnej krytine?

Na internete dnes nájdeme už množstvo užitočných informácií. Rozhodne nie je na škodu, ak si o tejto problematike získate minimálne základné informácie sami. Niektoré informácie sú však na internete zavádzajúce a nemožno sa na ne spoľahnúť. Len vzdelaný človek z tejto oblasti vám poradí vo váš prospech. Navštívte stránku https://krytina.sk,  kde nájdete kontakty na tých správnych ľudí.